Chateau Chantalouette Pomerol 2019

- Wijnhuis Chateau Chantalouette
- Jaar 2019
- Land Frankrijk
- Regio Bordeaux
- Inhoud 0,75L
- Alcoholpercentage 12.5
- Druif Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot
- Prod-nr: 7000033193
43,95
Op voorraad!
-
Per fles:€ 43,95
Gratis verzending met PostNL bij 3 flessen van deze wijn of bij € 100!
Chateau Chantalouette Pomerol 2019
Chateau Chantolouette Pomerol is de tweede wijn van het wijnhuis Chateau de Sales. De Pomerol streek is een van de beroemdste wijnstreken van Frankrijk en het landgoed van 116 hectare is al meer dan vijf eeuwen eigendom van dezelfde familie. Wat uniek is in deze streek. Het adembenemende kasteel is de thuisbasis voor kwaliteitswijnen voor de jongere consumenten. Deze rode Pomerol rijpt op hout waardoor het een krachtige wijn is met veel diepgang.
Zorgvuldige wijnbereiding voor Chateau Chantalouette Pomerol
De wijngaarden van Chateau de Sales vinden we in het noordwesten van de Pomerol streek. In totaal bezitten ze maar liefst 47 hectare. Chantalouette is vernoemd naar een van de grotere percelen die de wijngaard van Château de Sales vormen. De Merlot druiven staan aangeplant op een ondergrond van klei en een bovenlaag van zand en kiezel. Dat zorgt ervoor dat de Merlot een uniek karakter kan ontwikkelen. Eveneens als de druiven Cabernet Franc en Cabernet Sauvignon die hier erg goed gedijen. Deze drie druivensoorten vormen de blend voor deze Pomerol, waarbij ze mooi weerspiegelen wat dit gebied te bieden heeft.Er wordt nog traditioneel gewerkt in de wijngaard. Zo wordt het ploegen van het landgoed nog gedaan door paarden. Rond september worden de druiven volledig met de hand geoogst om vervolgens vrijwel direct naar de wijnmakerij gebracht. Hier volgt een zorgvuldige wijnbereiding om de wijn te vinificeren die het terroir perfect uitdrukt. 50 procent van de wijn rijpt op eikenhouten vaten voor 12 tot 15 maanden en wordt daarna gebotteld.
Een krachtige Pomerol met diepgang
Het resultaat is een typische Pomerol wijn. Heel krachtig met veel diepgang. In de neus is het een complexe wijn met aroma’s van klein rood en zwart fruit aangevuld met vanille. In de smaak is de rode wijn wat vettig, maar als tegenhanger ook soepel genoeg. Ook in de smaak komen de fruittonen mooi naar voren. De Chateau Chantalouette Pomerol is perfect te combineren bij roodvlees gerechten en gevogelte.43,95
Per fles: € 43,95