Follador Valdobbiadene Prosecco Extra Dry

- Wijnhuis Follador Prosecco
- Land Italie
- Regio Veneto
- Inhoud 0,75L
- Alcoholpercentage 11.5
- Druif Glera
- Prod-nr: 7000016523
Niet op voorraad
-
Per fles:€ 15,95
Gratis verzending met PostNL bij 7 flessen van deze wijn of bij € 100!
Follador Valdobbiadene Prosecco Extra Dry
Het paradepaartje van Follador deze Valdobbiadene Extra Dry! De druiven voor deze bijzondere Prosecco zijn afkomstig uit het gebied 'Torri di Credazzo'. Deze wijngaarden zijn de oudste van het Valdobbiadene gebied en liggen op een hoogte van 280 meter boven zeeniveau. Hier kunnen de beste druiven worden verbouwd voor deze Follador Valdobbiadene.
Een klassieke Prosecco van Follador
In 1970 ging Gianfranco Follador zich richten op de productie van mousserende wijnen in het productiegebied Valdobbiadene. Hiermee was hij een van de eerste. Zijn kinderen hebben de passie voor wijn en Prosecco van Gianfranco van jongs af aan meegekregen. Vandaar dat zijn zoon en drie dochters nu allen actief in het bedrijf, samen met hun ouders. De consumptie van de mousserende wijnen die al snel Prosecco werden genoemd naar de naam van druif waarvan hij werd gemaakt, nam een enorme vlucht. In 2009 kreeg de Conegliano-Valdobbiadene regio (het beste gebied voor Prosecco) de DOCG status. Dit was een beloning voor de wijnbouwers voor hun jarenlange toewijding aan kwaliteit. Tevens mag hier de aanduiding 'Superiore' aan de naam Prosecco worden toegevoegd.Deze Prosecco Superiore Extra Dry is de klassieke stijl in dit gebied. Hij heeft wat meer restsuiker dan de Brut, die hoofdzakelijk wordt geëxporteerd. Na de oogst worden de druiven streng geselecteerd en ondergaan ze een koude maceratie voor de duur van twaalf tot achttien uur. Daarna volgt de eerste gisting in open vaten en daarna de tweede gisting in autoclaaf, die bij een temperatuur van zestien tot achttien graden ongeveer 120 dagen duurt. Dit wordt de Charmat methode genoemd.
Een prosecco met subtiele belletjes
Deze fijne Prosecco heeft subtiele aanhoudende belletjes die uitermate verfijnd zijn, en een heerlijke geur van peer, appel, citrus en perzik. De smaak is vol en zuiver droog, mooie nuances van kruisbes, groene appel en rijpe kweekpeer. Echt een top Prosecco! Een prachtig aperitief maar ook uitstekend geschikt bij voorgerechten, lichte pasta en rijstgerechten en half gerijpte kaas.3,95
Per fles: € 3,95
Alleen per 6 flessen te bestellen
9,95
Per fles: € 9,95
9,95
Per fles: € 9,95
10,95
Per fles: € 10,95
11,95
Per fles: € 11,95
15,95
Per fles: € 15,95
18,95
Per fles: € 18,95